Ekskursija uz bijušo Jelgavas lokomotīvju depo

Lai gūtu neaizmirstamas sajūtas un apskatītos tuvāk uz dzelzceļa varenību, piedāvājam apmeklēt bijušo Jelgavas lokomotīvju depo!

Ejot gar sliedēm no Jelgavas stacijas Rīgas virzienā, aiz dzelzceļa tilta pāri Lielupei, turoties labajā malā, līkumots zemes ceļš aizved pie Jelgavas depo ēkas. No kādreizējās rosības, mūsdienās pāri palikusi vien tumša un vēsa ēka ar sliežu ceļiem pie katrām durvīm un griezuli, kā diriģentu kora priekšā. Tagad siltās telpas, kur kādreiz atpūtās un „uzprišinājās” lokomotīves, pārvērtušās par vēsu kambari, kurā savus sānus vēl cenšas sasildīt daži muzeja eksponāti- maršala Bagramjana dienesta vagons, L un TE sērijas tvaika lokomotīves, ceļamkrāns u.c ritekļi, kuri klusībā gaida savu zvaigžņu stundu. Jelgavas lokomotīvju depo būvēts 1904. gadā Maskavas- Ventspils dzelzceļa vajadzībām. Ēkā vieta bija 12 lokomotīvēm. Šobrīd jebkurš interesents, iepriekš piesakot ekskursiju, var savām acīm apskatīt Jelgavas lokomotīvju depo, sajust eļļas smaržu un iztēloties, kā šie eksponāti kādreiz pārvietojušies pa Latvijas dzelzceļiem, nemaz nenojaušot, ka reiz pienāks diena, kad tie būs nolikti mūžīgai gaidīšanai, nezinot savu likteni. Arī pati depo ēka gaida viesus un ilgojas pēc cilvēku uzmanības, jo reiz tā pelnīti bijusi uzmanības centrā.

Ekskursija obligāti jāpiesaka iepriekš, zvanot pa t. 63096494 vai rakstot muzejs@ldz.lv

Dalības maksa: EUR 3.00 no personas + maksa par ekskursiju no grupas.

Ekskursijas cena (latviešu valodā): EUR 15.00, (angļu vai krievu valodā EUR 25.00)

Skolēnu grupas maksā tikai ekskursijas cenu: EUR 15.00 (svešvalodā EUR 25.00)