Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls no 14. - 17. septembrim

Festivāla tēma: UZ VĒJA SPĀRNIEM
Jauno tehnoloģiju izmantošana vides mākslas objektos un profesionālajā leļļu mākslā

Programma

14.septembrī apmeklētājiem izstāde atvērta no 10.00–17.00

12.00–16.00 KONFERENCE (konference notiek ar VKKF atbalstu) veltīta jauno tehnoloģiju izmantošanai dizaina objektu, leļļu un rotaļlietu izgatavošanā
Norises vieta – Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja zāle (sekojiet norādēm)
Referenti
Tania Mariota (Jaunzēlande) – Maseja universitātes Radošo mākslu koledžas dizaina pasniedzēja, ASV Leļļu mākslinieku nacionālā institūta (NIADA) prezidente.
Prezentācijas tēma: 3D modelēšanas un drukāšanas tehnoloģijas Zootropa izgatavošanā. 20 gadu pieredze produktu dizaina izstrādē Apvienotās Karalistes Rotaļlietu industrijā.
RTU Dizaina fabrikas vadītājs Guntis Kuļikovskis (Latvija)
Prezentācijas tēma: Domāt, darīt, izbaudīt. Saruna par starpdisciplīnu sadarbību, tās augļiem un cilvēcīgumu līdztekus modernajam aprīkojumam.
Tēlnieks Kārlis Alainis (Latvija), LMA pasniedzējs
Prezentācijas tēma: Metālliešanas tehnoloģijas sīkplastikas izgatavošanā
Arhitekts Raitis Jelēvičs (Latvija)
Prezentācija tēma: Gaisa un zemes pūķi
18.00–20.00 svinīga izstādes atklāšanas programma. Ieeja ar ielūgumiem.
Festivālu ieskandinās Māris Muktupāvels un Kārlis Heimrāts.

15.septembrī izstāde atvērta apmeklētājiem no 10.00–19.00

DIENA VELTĪTA PUTNIEM
10.00–16.00 Meistarklase 3D tehnoloģiju izmantošanā profesionālajā leļļu mākslā un dizainā.
Meistarklasi vada Tania Mariotta (Jaunzēlande), Maseja universitātes Radošo mākslu koledžas dizaina pasniedzēja
Meistarklase notiks Dizaina fabrikas telpās.
Vairāk informācijas – www.dollart.lv/festivāls/meistarklases
11.00–13.00 Aviācijas darbnīca – lidojošās lelles.
Meistarklasi vada arhitekts-aviators Raitis Jelēvičs.
13.30–17.00 Bronzas rotu atliešana sēpiju (cuttlefish) formās un apstrāde
Meistarklasi pasniedz Kārlis Alainis, tēlnieks, LMA pasniedzējs
12.00–16.00 Festivāla dalībnieku – mākslinieku Tamāras Pivņuk (Ukraina), Annadan (Ukraina),
Natašas Pobedinas (Krievija), Dimas (Krievija), Oksanas Saharovas (Krievija), un
citu mākslinieku prezentācijas – filmas par radošo procesu.
Dienas laikā klausīsimies putnu dziesmās un pūtīsim svilpavniekus.

16.septembris izstāde atvērta apmeklētājiem no 10.00–19.00
DIENA VELTĪTA VĒJAM
Kultūras programma:
12.00–14.00 Festivāla goda viešņas Tanias Mariott (Jaunzēlande) prezentācija par darba pieredzi
dizaina darbnīcā Weta Workshop, veidojot tēlus triloģijai ”Gredzenu pavēlnieks” un animācijas studijā Aarrdman Animator, the World Wearableart (WOW)
Animācijas filmas “Sieviete un vējš” demonstrēšana – tikšanās ar filmas veidotājām:
režisori Aiju Bley (Latvija) un mākslinieci Patrīciju Brekti (Latvija)
Tikšanās ar animācijas filmu veidotāju Indru Sproģi (Latvija) – jaunās topošās filmas procesa prezentācija “Plastelīna tēlu atdzīvināšana”.
15.00 Mākslinieces Tatjanas Gavrilenko (Ukraina-Latvija) smilšu kino “Uz vēja spārniem”.
Vairāk par mākslinieci uzziniet www.gavrilenko.eu/sand-show
Meistarklases:
11.00–14.00 Svetlanas Rumak (Krievija) meistarklase ”Krāsainā klusā daba” – autortehnika glezniecībai ar akrila krāsām un akvareļu zīmuļiem uz papīra.

17.septembris izstāde atvērta apmeklētājiem no 10.00–18.00
Meistarklase bērniem
12.00–13.00 Ilzes Tigules meistarklase bērniem no 10 gadiem “MASKAS”.
Vairāk informācijas www.dollart.lv/festivāls/meistarklase
Kultūras programma:
14.00–15.00 Svinīga sponsoru balvu pasniegšana festivāla dalībniekiem
16.00 Vēsturisko deju teātra “Petit Trianon” (Sanktpēterburga) priekšnesums Jaroslavas Bubnovas, Annas Popovas, Zlatas Gogoļ izpildījumā (sadarbībā ar Senās mūzikas ansambli no Latvijas),
spēlējot “vēja” instrumentus – lautu, nikelharpu, fujaru un citus (Martas Adrianas Gotlubes, Leonarda Gotluba, Raita Jelēviča izpildījumā).
Festivāla noslēguma ceremonija.
18.00 izstādes slēgšana

Ieejas maksa izstādē un Dzelzceļa muzejā:

Pilna biļete EUR 7.00
Studenti un pensionāri EUR 3.50
Skolēni, Ldz darbinieki, invalīdi, ICOM biedri, muzeju darbinieki EUR 1.00

Gardus ēdienus un dzērienus uz vietas nodrošinās kafejnīca Mesty Gourmet (www.mesty.lv)
Kārtību un drošību izstādes laikā nodrošinās profesionāla apsardze.
Kā ik gadu, tiek izdots izstādes katalogs (māksliniece Ilze Ramane), kuru varēs iegādāties festivāla laikā vai
pasūtot pa e-pastu inara.liepa@gmail.com

Seko informācijai :
www.dollart.lv-festivāls2017,
facebook.com/dollartriga@dollartriga

Festivālu organizē Ināras Liepas Ceļojošais leļļu mākslas muzejs sadarbībā ar Rīgas Domi, KKF un LIVE RIGA.
Kontaktinformācija:
Ināra Liepa, festivāla organizētāja, tālr. 29257285, e-pasts: inara.liepa@gmail.com
Santa Liepa, asistente, tālr. 29191066
Uldis Liepa, tehniskais direktors, tālr. 29111685
DALĪBVALSTIS: LATVIJA, IGAUNIJA, LIETUVA, JAUNZĒLANDE, POLIJA,VĀCIJA, ŠVEICE, KRIEVIJA, UKRAINA, FRANCIJA, NĪDERLANDE, KAZAHSTĀNA, SLOVĀKIJA, AUSTRĀLIJA, ASV