Dzelzceļa modelis ar Līvbērzes un Spāres stacijām (1:87)

Dzelzceļa modelisms aizrauj gan lielus gan mazus. Muzejā apskatāms 20. gs  80. - 90. gados tapušais modelis, kura projekta autors un kopējo darbu vadītājs - Alvils Kraulis, bet ēkas izgatavojis ilggadējs muzeja darbinieks Alfrēds Straume. Modelī atainotas divas Maskavas - Zilupes - Ventspils dzelzceļa līnijai raksturīgās stacijas ar to apbūvi un ainavu. Situācija modelēta pasaulē populārākajā mērogā HO (1:87) un raksturo dzelzceļa līnijas darbības pamatprincipus 20. gs. 60-tos gados.

Modelis ir viena no aizraujošākajām atrakcijām, ko vēlas redzēt ikviens apmeklētājs. Uz tā tiek demonstrēti dažādu laiku vilcienu sastāvi - gan tvaika lokomotīves, gan dīzeļlokomotīves, gan elektro un dīzeļvilcieni.